Dagbedevaart naar Sint-Gerardus in Wittem

dinsdag 3 juni 2025

In dit Heilig Jaar is er veel aandacht voor bedevaarten. Ook in Nederland kennen we een aantal mooie bedevaartplaatsen. Een van de bekendste is het heiligdom van Sint-Gerardus in Wittem. In het hart van het Limburgse Heuvelland wordt de Heilige Gerardus Majella al tientallen jaren vereerd. De eenvoudige volksheilige uit Zuid-Italië spreekt tot de verbeelding van veel mensen.

Op woensdag 15 oktober wordt er vanuit Oost-Brabant en Limburg een bedevaart naar Sint-Gerardus georganiseerd. Een dagtocht naar Wittem is als reis naar het buitenland in eigen land. Bij aankomst is er koffie met vlaai en daarna een eucharistieviering rond Sint-Gerardus in de kloosterkerk. Hoofdcelebrant is Mgr. Ron van den Hout, de bisschop van Roermond.

Aansluitend kan er, op eigen gelegenheid, geluncht worden in een van de horecagelegenheden in de omgeving van Klooster Wittem of het eigen meegenomen lunchpakket worden genuttigd. ’s Middags is er een mogelijkheid om deel te nemen aan een rondleiding door het klooster of op eigen gelegenheid een wandeling in de omgeving maken. Tussendoor is er alle tijd om een kaars aan te steken bij Sint-Gerardus of in de speciale kapel van Onze-Lieve-Vrouw van Altijddurende Bijstand.

Deelname aan de bedevaart kost € 49,50. Dit is inclusief busvervoer vanaf verschillende opstapplekken in Oost-Brabant en Limburg, koffie met Limburgse vlaai bij aankomst, eucharistieviering en een rondleiding door Klooster Wittem. Er zijn twee busroutes met opstapplaatsen in Helmond, Weert, Echt en Boxmeer, Venray, Echt. Vanaf Echt volgen de bussen dezelfde route naar Wittem.

Voor meer informatie:

Huis voor de Pelgrim

E-mail: info@huisvoordepelgrim.nl

Tel: 043-3215715

of

www.huisvoordepelgrim.nl/reisaanbod/wittem

Nieuwsberichten

Reserveer uw plaats


Handige links

livestream